м. Київ, пр. Леся Курбаса 1а пн-пт  9:00 – 18:00 
сб  10:00 – 16:00
ГоловнаБлог про опалення MartenПравильна обв'язка твердопаливного котла. Монтаж від А до Я

Правильна обв'язка твердопаливного котла. Монтаж від А до Я

14.07.2017

На сьогоднішній день на ринку дуже великий вибір твердопаливних котлів. Не дивлячись на те що виробники котлів різні, всі котли мають однакові принципові схеми установки.

Грамотний монтаж твердопаливного котла гарантує правильну його роботу протягом довгих років. Як правило виробник докладає до котла (в паспорті котла) схему його підключення. Ця схема є загальноприйнятою, і будь-який грамотний монтажник буде монтувати котел так як вказано в ній.

Оскільки твердопаливний котел - це досить складний прилад, що працює на високих температурах та ще й під тиском, то і встановлювати його повинні фахівці які мають потрібну кваліфікацію і досвід. Не варто довіряти монтаж твердопаливного котла самоучкам, які не мають знань в цій сфері.

Твердопаливні котли використовуються як у відкритій системі опалення, так і в закритій. До кожної конкретної установки твердопаливного котла потрібен індивідуальний підхід оскільки кожен об'єкт має свої специфічні особливості. У паспортах на котли виробники вказують кілька рекомендованих схем по установці твердопаливного котла.

Читайта також: Як вибрати твердопаливний котел

Наприклад установка котла з:

  • трьох ходовим клапаном;
  • з радіаторами та теплою підлогою;
  • з акумулюючою ємністю і баком для підігріву води

Перед початком установки треба підібрати приміщення, це повинно бути не житлове приміщення яке добре провітрюється.

У місці установки котла повинна бути припливна вентиляція повітря, кватирка і підріз в двері, так як для горіння котла повітря береться з приміщення. Тому припливна вентиляція в ньому повинна бути розрахована правильно. Нестача кисню в топкової може привести до неправильної роботи котла і задимлення приміщення.
Стіни і поверхня біля котла повинні бути з не горючих матеріалів, або обшиті листом чорного металу або оцинковкой. Площа приміщення повинна бути як мінімум 7,5 м. кв. за умови, що стелі мають висоту не менше 2,2 м. Якщо стелі менше ніж 2 метри, то потрібно збільшувати площу на 1,25 м. кв.
Мінімальний відступ від задньої стінки котла до стіни повинен бути не менше 1 метра, а з боку котла не менше 80 см. Від передньої частини котла не менш 1-го метра. (Рис розміщення котла).
Димохід повинен бути виготовлений з негорючих матеріалів-це може бути сендвіч труба з нержавіючої сталі (труба в трубі), труба з азбесту. Або з чорного металу товщиною не менше 3 мм, при цьому димохід повинен бути утеплений мінеральною ватою.

Правильні димарі для твердопаливних котлів можете подивитися в нашому каталозі

Так само можна побудувати димохід з морозостійкого цегли, марка МРЗ-125. Так само при монтажі димоходу потрібно врахувати сервісні люки для чищення та обслуговування димоходу. Тяга в димоході повинна становити не менше 25 мПа. Перевіряється вона спеціальним приладом - анемометром.
Димохід слід виводити вище зони вітрового підпору як це зазначено на рис.


Розглянемо обв'язку твердопаливного котла.
Перед монтжем котла в першу чергу потрібно розуміти який буде тип системи опалення: закритого або відкритого типу.
Для "обв'язки котла" буде необхідна група безпеки, вона об'єднує в собі: зривний клапан, автоматичний спускник повітря, і манометр. Так само при установці котла знадобиться триходовий змішувальний (підмішуючий) клапан, - який робить різницю між подачею і обраткою води не більше 10 градусів С., Він необхідний для того щоб на котлі не з'являвся конденсат.
Поговоримо про схемах підключення
1.    Системі опалення.
Система відкритого типу - це найпростіша система опалення в якій проста і «обв'язка котла». Ця система не вимагає особливих витрат по монтажу, працює за принципом природної циркуляції води без споживання електроенергії. У ній ефективне застосування твердопаливного котла з механічним регулюванням.
( МАЛ)

Закрита система опалення - працює під тиском, в такій системі використовується розширювальний бак з мембраною. За рахунок цього атмосферне повітря не контактує з теплооносієм. Система закритого типу - найбільш популярна на сьогоднішній день. Через присутність насоса опалення система прогрівається на багато швидше. Плюс, що не треба робити ухили при прокладанні магістральної труби. Завдяки тому, що в системі вбудований циркуляційний насос можна використовувати більше поворотів труби. Мінус такої системи опалення в тому, що для неї є обов'язковим підключення до електрики. Відкрита система від закритої відрізняється тим, що у відкритій системі теплоносій в розширювальному баку стикається з повітрям. У другій системі все герметично, і ніякого зіткнення немає.

2.    Підключення твердопаливного котла через колекторну (розподільну) гребінку. 
Розподільна гребінка має кілька видів: з двома, трьома, і чотирма відводами підключення. Гребінки можливо з'єднувати між собою якщо у Вас більше вузлів підключення ніж п'ять. Розподільчий колектор рівномірно розподіляє подачу води по всій системі опалення, а так само дозволяє окремо регулювати кожний контур. Плюс до всього при необхідності можна окремо підключати кожен радіатор. Рівномірно розподіляє температуру гарячої води по теплому підлозі. (Мал)


3. Підключення через Гідрострілку
Гідрострілка необхідна для балансування системи опалення. Вона дозволяє вберегти котел, від можливих теплових ударів. Також, гідрострілка, забезпечить вашу систему опалення від пошкоджень при автоматичному відключенні контурів.
Гідрострілка працює за принципом гребінки і в разі багатоконтурних систем опалення, розподіляє рівномірно подачу гарячої води в систему опалення, щоб вирівняти тиск при неоднакових витратах в основному контурі котла. Так само гідрострілка виконує роль відстійника і збирає забруднення з теплообмінника такі як іржа, бруд, накип, шлаки, за рахунок цього подовжує роботу як котла, так і системи опалення в цілому. 

4. Підключення до системи опалення бойлера непрямого нагріву гарячої води.
Бойлер непрямого нагріву дозволяє отримувати гарячу воду, що використовується в побуті. Бойлер непрямого нагріву сам по собі не нагріває воду, а бере енергію від твердопаливного котла. Нагрів води для водопроводу йде від води з опалення. При цьому води між собою не змішуються. Тому при виборі типу системи і її комплектації буде змінюватися і схема підключення, з урахуванням використання кожного з джерел тепла і його споживачів.
Підключення бойлера непрямого нагріву (рис).


5. Підключення через теплоаккумулятор.
При використанні акумулюючої ємності під час роботи твердопаливного котла гаряча вода надходить в теплоаккумулятор який має ізольований корпус. Теплоаккумулятор накопичує надлишкову теплову енергію, а потім віддає її в систему опалення і до опалювальних приладів. Після того як твердопаливний котел закінчив спалювання палива, система опалення буде отримувати гарячу воду з акумулюючого бака. Бак буде підтримувати систему до того моменту доки Ви не довантажити в котел твердопаливний палива. За рахунок цього Ви будете економити паливо для котла і Ваші гроші. Акумулюючій бак оберігає систему опалення від перегріву, за рахунок відбору зайвої енергії на себе. (Мал )


 

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Додаткова інформація:
— поля обов'язкові для заповнення
ПРИДБАТИ
Котел твердотопливный Atmos DC75SE (пиролизный)
Додаткова інформація:
— поля обов'язкові для заповнення
Отримати комерційну пропозицію Для складання комерційної пропозиції заповніть поля нижче
Контактні данні
Поточні витрати енергоресурсів на опалення
Комплектація котельні
Дякуємо!
Ваше замовлення прийняте!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Дякуємо!
Ваше звернення прийняте!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом