м. Київ, пр. Леся Курбаса 1а пн-пт  9:00 – 18:00 
сб  10:00 – 16:00
ГоловнаБлог про опалення MartenЯк правильно підібрати твердопаливний котел та який саме

Як правильно підібрати твердопаливний котел та який саме

14.07.2017

На сьогоднішній день на ринку дуже великий вибір твердопаливних котлів:

 • Універсальні - працюють на різних видах твердого палива, котли з ручним завантаженням палива;
 • Піролізні - працюють виключно на дровах вологістю 15-20%, паливних брикетах та великій трісці;
 • Пелетні - діляться на два підвиди це котли з ретортним пальником, які працюють на дрібнофракційному вугіллі і пелеті, і факельні - працюють виключно на пелетах.

Тепер розглянемо кожен котел окремо - який з них вибрати вирішувати вам:)

 • Універсальний твердопаливний котел.
  Як універсальні котли, як правило виробники позиціонують котлами, що працюють на всіх видах твердого палива: дрова, вугілля, торфобрикет, тріска, дрібні відходи деревини.

  Розглянемо плюси і мінуси:
  Універсальні котли не вибагливі до виду твердого палива, в монтажі прості та можуть працювати як в закритій системі опалення, так і у відкритій. Так само можуть працювати без споживання електроенергії. На вугіллі і торфобрикетів можуть працювати до 24 годин. Легко обслуговується в опалювальний сезон. Мінус - цих котлів в тому, що на дровах при одному завантаженні вони працюють від 8-до 12 годин, і при запалюванні вугілля і торфобрикету викиди з димоходу мають характерний запах і чорний дим. ККД котла до 82%.

 • Піролізні котли.
  Котли такого виду дуже хороші для спалювання дров, виробники заявляють ККД до 85%. Горіння в таких котлах відбувається за рахунок тління деревини при високій температурі. За рахунок малої подачі повітря при високій температурі виділяється деревний газ, який надходить в камеру горіння через керамічну форсунку, де запалюється. Факел, при температурі 1000 - 1200 градусів Цельсія б'є в теплообмінник. Ще такі котли називають в народі котлами нижнього горіння, тому-то що основна частина теплообмінника знаходитися в нижній частині котла. При одному завантаженні працює від 5 до 15 годин.

  Розглянемо мінуси:
  Піролізні котли дуже вибагливі до палива, щоб відбувався процес тління потрібні дрова вологістю 15-20% і твердої породи, що не смоляні. Система опалення повинна бути тільки відкритого типу, на димохід потрібно встановлювати пустотіла зольник. Такий котел не може працювати без електрики. Часто з ладу виходить керамічна форсунка, а якщо до всього цього котел ще футерований жаростійким цеглою то заміна цегли не так дешева.

 • Пелетні котли з ретортою пальником
  Це комбіновані котли з автоматичною подачею палива. ККД такого котла 90% і при одному завантаженні бункера котел працює від 4 до 7 днів в залежності від обсягу бункера.
  Ретортне пальник в основному заточена під дрібнофракційний вугілля (еко- горошок), пелет в таких котлах йде як резервний вид палива.

  Пелетні котли з факельної пальником
  Працюють виключно на пеллетах, але при цьому ККД з факельної пальником збільшується до 95%

Яка потужність котла вам необхідна?

Потужність слід вибирати в залежності від кубатури (об'єму) приміщення. Але враховуючи, що більшість житлових приміщень мають менш однакову висоту стелі, до 3 м., То підбір опалювального приладу можна робити за площею приміщення.

Формула розрахунку потужності: 1 кВт потужності опалюватиме 10 м. кв. приміщення.

Приклад : для приватного будинку площею 100 м. кв. необхідна потужність 10 кВт. (100/10).

При цьому слід врахувати, що КПД твердопаливного котла менше, ніж у газового або електричного. Тому при розрахунку необхідної потужності потрібно додати запас у розмірі 15-20%.

Читайте також: Правильне підключення твердопаливного котла - схемы, керівництва

Де найкраще встановлювати котел? І інші нюанси монтажу

Котли слід встановлювати в не житлових приміщеннях & ndash; це може бути, гараж, топкова прибудова до приміщення або окремо розташовані будівля.

При монтажі котлів слід врахувати інструкцію з монтажу, яка як правило присутня в паспорті котла і поставляється виробником.

Найголовніше в монтажі правильно вибрати і встановити димар, він повинен бути вище зони вітрового підпору (рис). І тяга в димоході не менш 25 Мп. Тяга перевіряється за допомогою спеціального приладу анемометр.

В системі опалення повинен бути обов'язково встановлений триходовий клапан, підмішуючий гарячу воду з подачі в обратку, щоб котел не отримав гідроудар.

Також при установці повинні врахувати групу безпеки на котел і розширювальний бак. Це обов'язкові елементи для монтажу твердопаливного котла.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Додаткова інформація:
— поля обов'язкові для заповнення
ПРИДБАТИ
Котел твердотопливный Atmos DC75SE (пиролизный)
Додаткова інформація:
— поля обов'язкові для заповнення
Отримати комерційну пропозицію Для складання комерційної пропозиції заповніть поля нижче
Контактні данні
Поточні витрати енергоресурсів на опалення
Комплектація котельні
Дякуємо!
Ваше замовлення прийняте!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Дякуємо!
Ваше звернення прийняте!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом